Fuwa Fuwa to dosyć dziwna nazwa, wzięła się z mojej fascynacji Japonią i określa coś miękkiego, delikatnego i puszystego (a takie są przecież Ragusie).

Inną moją pasją są koty, które zawsze miały swoje miejsce w moim życiu, choć z reguły były to kotki bez określonej rasy, ale równie cudowne jak te rasowe, z rodowodami sięgającymi wielu pokoleń wstecz. Rasą Ragdoll zachwyciłam się nie tylko ze względu na ich piękny kolor oka,czy wspaniałe mięciutkie futerko,w dotyku przypominające króliczka, ale również ze względu na ich charakter.

Ragdolle są bardzo ufne i łagodne, swoje oddanie okazują chodząc za swoim człowiekiem z pomieszczenia do pomieszczenia i nawet jeśli nie wskakują na kolanka to są cały czas obok, są bardzo towarzyskie. Zdarza się, że aportują i jak wszystkie koty są bardzo inteligentne.

Hodowla zarejestrowana jest w FIFe (WCC), która jest jedną z najstarszych federacji międzynarodowych, jej jedynym przedstawicielem w Polsce jest Polska Federacja Felinologiczna “Felis Polonia” (FPL). Hodowla wolna od FIV i FELV. Należymy do Klubu No Problem.